Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Porty

Port Wojenny w Świnoujściu szykuje się na zmiany

Port wojenny 8. Flotylli Obrony Wybrzeża musi się przygotować na przyjęcie nowych jednostek. Kormorany do polskiej Marynarki Wojennej mają trafić w ciągu dwóch lat.

O tym, że port wojenny musi być gotowy na nowe okręty, powiedział Stanisław Wziątek, wiceminister resortu obrony narodowej.

– W samym porcie nie będzie zmian, które są rewolucyjne. Musi tylko przygotować się w zakresie infrastruktury do przyjęcia nowych jednostek. Kormorany pojawią się w Świnoujściu i będzie to 2026-2027 rok. Musimy przygotować nabrzeże i drogi dojazdowe – mówi Wziątek.

Dodał, że idące zmiany mają wpłynąć na wydajność pracy polskiej armii.

– To są znakomite, nowoczesne jednostki, które będą dawały wzmocnienie dla 8. Flotylli – mówi wiceminister resortu obrony narodowej.

Budowa nowego niszczyciela min rozpoczęła się rok temu w gdańskiej stoczni. W marynarce wojennej służą już trzy Kormorany II – prototypowy ORP „Kormoran” oraz seryjne ORP „Albatros” i ORP „Mewa”.

źródło: Radio Szczecin/ fot. archiwum

Zobacz podobne

Szeroka współpraca dla ochrony mazurskich jezior i rzek przed dewastacją

KM

Zielone światło dla reorganizacji LOTOSU

BS

Zyska: wszystkim zależy na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie