Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV Porty

Ruch w Porcie Szczecin!

Praca w szczecińskim porcie wre!

Port w Szczecinie oddalony jest od morza o 68 km. Przejście torem wodnym z redy w Świnoujściu do Szczecina trwa ok. 4 godziny. Port może przyjmować statki o zanurzeniu do 9,15 m i długości 215 m.

Port w Szczecinie ma charakter uniwersalny i obsługuje zarówno towary drobnicowe, jak i masowe. Specjalizacją portu jest przeładunek i składowanie kontenerów, wyrobów hutniczych, ładunków ponadgabarytowych, a także papieru i celulozy. Port w Szczecinie jest największym w Polsce centrum przeładunkowym bloków granitowych. Obsługiwane są tu także ładunki masowe suche – takie jak węgiel, koks, kruszywa, zboże, nawozy oraz ładunki płynne, także te wymagające specjalnych warunków składowania i przeładunku, jak np. smoła.

Porty Szczecin i Świnoujście zarządzane przez jedną spółkę tworzą jeden z największych na Bałtyku uniwersalny kompleks portowy. Porty te odgrywają jedną z pierwszoplanowych ról w polskiej gospodarce morskiej.

Źródło, mat. filmowy ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Do Baltic Hub w Porcie Gdańsk zawinęła pierwsza jednostka w ramach serwisu oceanicznego FAL 1

AB

Balic Pipie już na duńskim lądzie

KM

Pierwsze Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie