Polski Portal Morski
Aktualności

Sławomir Hinc powołany do Zarządu Gas Infrastructure Europe

Prezes GAZ-SYSTEM został powołany do Zarządu GIE. Jest to organizacja zrzeszająca europejskich Operatorów Systemów Przesyłowych gazu, operatorów Podziemnych Magazynów Gazu i operatorów instalacji LNG, którzy aktywnie wspierają proces dekarbonizacji infrastruktury gazowej.

Wzmocnienie  pozycji GAZ-SYSTEM w Gas Infrastructure Europe (GIE) to jeden z istotnych aspektów działań Spółki na forum Unii Europejskiej. W ramach zaangażowania w GIE, Prezes GAZ-SYSTEM będzie prowadził prace mające na celu zwiększanie roli LNG oraz gazu ziemnego jako kluczowego elementu transformacji energetycznej, równolegle wspierając proces dekarbonizacji opartej o nisko i zeroemisyjne gazy. 

– Jesteśmy w przededniu przyjęcia przez Parlament Europejski nowego pakietu gazowo-wodorowego, który wprowadza wspólne zasady promujące dekarbonizację infrastruktury gazowej oraz wyznacza formalne ramy stworzenia europejskiego rynku wodoru. Zaangażowanie GAZ-SYSTEM w Zarządzie GIE i aktywna współpraca na forum UE ma dziś ogromne znaczenie dla zrównoważonej dekarbonizacji naszej gospodarki – powiedział Sławomir Hinc, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM.

GAZ-SYSTEM od ponad dekady  aktywnie angażuje się w działalność międzynarodową i bierze czynny udział w kształtowaniu regionalnego rynku, także w ramach poszczególnych międzynarodowych organizacji branżowych. Spółka jest istotnym partnerem w prowadzonym obecnie na forum UE dialogu nad transformacją energetyczną, dalszym wzmacnianiem bezpieczeństwa dostaw w regionie, a także dekarbonizacją gospodarki, m.in. w oparciu o nisko i zeroemisyjne gazy.

Gas Infrastructure Europe 
GAZ-SYSTEM jest członkiem GIE od początku powołania organizacji w 2005 roku. Pracownicy spółki biorą udział w pracach wszystkich grup i obszarów tematycznych GIE. GAZ-SYSTEM jest aktywnym członkiem Zarządu kolumny Gas Transmission Europe (GTE) oraz kolumny Gas LNG Europe (GLE) oraz angażuje się w kolumnę Gas Storage Europe (GSE). Przedstawiciel spółki pełni także rolę koordynującego prace obszaru CH4 oraz grupy roboczej Fit for 55 & Gas Hydrogen Package.

źródło: Gaz-System

Zobacz podobne

Prace na placach przed terminem w Porcie Gdynia

JJ

R/v Oceanograf wyruszył na Północ! 

PL

Kolejne metry nabrzeży w Porcie Szczecin gotowe

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie