Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Więcej wody i zwierząt w Gdyńskim Akwarium

Od tego weekendu w Gdyni można zwiedzać największy w Polsce kompleks, prezentujący środowisko mórz zimnych półkuli północnej. Dwanaście nowych zbiorników powstało w ciągu ostatnich czterech lat w podziemiach Akwarium Gdyńskiego. Koszt tej inwestycji to prawie dwadzieścia milionów złotych.

W podwodnym świecie zimnych mórz obowiązuje prawo silniejszego… Tak mógłby się zaczynać przyrodniczy film, ale tu, w Akwarium Gdyńskim filmowe akcje obserwujemy na żywo. To ekspozycja, którą nie tylko się ogląda, ale w której można się wręcz zanurzyć.

30 gatunków zwierząt zamieszkało w 12-stu nowych akwariach o pojemności 450 000 litrów. Odtworzono w nich warunki panujące w wodach północnej półkuli, od otwartego Oceanu Atlantyckiego po najsłabiej zasolone morze świata, czyli Bałtyk.

Mieszkańcy nowych akwariów już pierwszego dnia zdobyli serca odwiedzających, niezależnie od grupy wiekowej. Każdy ma tu swój ulubiony gatunek. Te zadziwiające stworzenia zostały wyhodowane przez pracowników akwarium od stadium maleńkiego polipa po dorosłą, kwitnącą i piękną meduzę. Ale rekiny też polecają się i zachęcają by zawiesić na nich wzrok, chociaż na parę minut.

Źródło: TVP3 Gdańsk Fot.: Akwarium Gdyńskie

Zobacz podobne

6 mln ton ropy z Morza Północnego. Orlen zabezpieczył kolejne dostawy ropy

KM

Port Gdańsk wspiera lokalne inicjatywy

AB

Rozpoczęto prefabrykację zasadniczą sekcji doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. w Szczecinie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie