Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Marek Gróbarczyk wiceministrem w resorcie Infrastruktury

Były szef zlikwidowanego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie  Infrastruktury. Przypomnijmy, iż to ten resort po rekonstrukcji rządu sprawuje nadzór na gospodarką morską i wodną.

Pan minister Marek Gróbarczyk w rozmowie z naszym portalem, w przerwie między obradami Sejmu,  potwierdził objęcie tej funkcji.

Za wcześnie, by w tej chwili mówić o konkretach, muszę bowiem dokonać szybkiej analizy w nowym kontekście strukturalnym – dodał tylko.

Po rekonstrukcji rządu resort infrastrukturynadzoruje żeglugę śródlądową i gospodarkę morską. Do tego resortu na mocy rozporządzenia Rady Ministrów  dołączono dział „gospodarka wodna” wraz z Wodami Polskimi i IMGW. Dodajmy, iż Rada Ministrów ustanowiła też funkcję pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej.

Pełnomocnik będzie odpowiadał m.in. za powołanie Głównego Urzędu Inwestycji Morskich, prowadzenie prac studialnych i opracowanie propozycji rozwiązań w zakresie utrzymania i rozwoju śródlądowych dróg wodnych, przygotowywanie koncepcji ekonomicznych, prawnych i organizacyjnych w zakresie zarządzania tymi drogami wodnymi.

Inwestycje w gospodarce wodnej, koncepcje ekonomiczne, prawne i organizacyjne dot. zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia i  zbiorowego odprowadzania ścieków, to również obszar podlegający pełnomocnikowi.

pj/zd: Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz podobne

Nord Stream 2 bez sankcji dla kluczowej firmy?

AB

Trwa odpompowywanie wody z wnętrza szybu

BS

Okrętowa Grupa Zadaniowa na Zatoce Pomorskiej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie