Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Już od piątku Żagle 2021 w Szczecinie ! Żaglowce będą dostępne dla zwiedzających

Dobra wiadomość, dla tych co szykują się na podziwianie żaglowców w czasie imprezy „Żagle 2021”.Jest zgoda na zwiedzanie jednostek, które zacumują nad Odrą – podaje żegluga szczecińska.

Nie tylko z kei, ale także z pokładów będzie można podziwiać jednostki, które zacumują po obu stronach Odry – czytamy w komunikacie żeglugi szczecińskiej.

Ostateczną decyzję – w sprawie odwiedzin przez turystów i mieszkańców – podejmą kapitanowie jednostek. Inspektor Sanitarny dał jednak zielone światło… oczywiście z zachowaniem środków ostrożności, czyli w ograniczonych grupach i w maseczkach.

Przed wejściami będą dostępne stacje dezynfekujące. Jednocześnie na jednostki będą wpuszczane maksymalnie 20-30 osobowe grupy.

Listę żaglowców, które zdecydują się otworzyć swoje pokłady poznamy do piątku.
Może to będzie Dar Młodzieży, może Fryderyk Chopin, może Kapitan Borchardt a może i rosyjski Shtandart.

źródło : Radio Szczecin fot. wikipedia

Zobacz podobne

Urząd Morski: będzie nowy przetarg ws. pogłębiarki na Zalew Wiślany

KM

”Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m” – informacja na temat aktualnych wydarzeń w ramach realizacji projektu

KM

Kolejny wycieczkowiec w Porcie Gdańsk

BS

1 komentarz

Przemek 9 sierpnia 2021 at 12:58

Było Pięknie! Oczywiście szkoda, że nie odbyły się w tym roku Tall Ships Races, no ale cóż. Trzeba czekać do przyszłego roku. Pomimo pandemii imprezę można zaliczyć do bardzo udanej.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie