Polski Portal Morski
Aktualności Kongres Morski

Ruszyła rejestracja na 9. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie !

w Szczecinie w dniach 29 – 30 czerwca br. odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Uroczysta inauguracja nastąpi 29 czerwca w szczecińskiej Operze na Zamku, natomiast drugi dzień Kongresu odbywać się będzie w Centrum Konferencyjnym Hotelu Radisson Blu.

Nadzór merytoryczny i Patronat honorowy nad Kongresem sprawuje tradycyjnie Ministerstwo Infrastruktury. Resort będzie nas również wspierał merytorycznie w przygotowywaniu tematów obejmujących szeroko rozumianą gospodarkę morską z uwzględnieniem jej międzynarodowego znaczenia.

W programie tegorocznego Kongresu będą poruszane bardzo ważne tematy dla tej gałęzi gospodarki: m.in. kwestie rozwoju projektów infrastrukturalnych związanych z dostępem do portów morskich, od strony morza i lądu. Będą dyskusje o przemyśle stoczniowym, offshore, śródlądowych drogach wodnych, połączeniach drogowych i kolejowych stanowiących integralną część europejskich korytarzy transportowych.

Planujemy szereg  dyskusji związanych z bezpieczeństwem energetycznym, logistyką, ubezpieczeniami, digitalizacją w branży morskiej. Nie zabraknie prezentacji i rozmów dotyczących edukacji morskiej, zagadnień finansowych, legislacyjnych, prawnych, czy związanych z ochroną środowiska.

Kongres od lat stanowi ważną częścią debaty o odbudowie żeglugi morskiej i śródlądowej. To również eksperckie forum rozmów o realizowanej przez rząd strategii odbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej i Wisły, które poprzez ONZ-towską Konwencję AGN wprowadziliśmy do systemu dróg wodnych o międzynarodowym znaczeniu.

Jesteśmy przekonani, iż dzięki zaangażowaniu naszych partnerów, przedstawicieli biznesu i instytucji krajowych oraz zagranicznych, wielu organizacji, w tym IMO, jak również  Ministerstwa, będziemy mogli we właściwy sposób przybliżyć społeczeństwu znaczenie branży morskiej dla gospodarki narodowej, zwłaszcza teraz – w obliczu popandemicznej odbudowy, ale też skutków gospodarczych wywołanych agresją Rosji na niepodległą Ukrainę.

Poruszeni wydarzeniami w Ukrainie, podjęliśmy decyzję, że cały dochód uzyskany ze sprzedaży wejściówek na 9.MKM zostanie przeznaczony na pomoc narodowi ukraińskiemu.

Szanowni Państwo, już dziś zapraszamy do udziału w 9. Międzynarodowym Kongresie Morskim, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 29-30 czerwca.

Zarejestruj się już dziś! https://kongresmorski.conrego.com/

Zobacz podobne

Szczyt klimatyczny COP27. Dr Chocian: pewne cele, które Europa sobie narzuca, są irracjonalne

KM

Port Szczecin – Świnoujście pomaga w walce z Covid-19

Autor

Pierwsze posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie