Polski Portal Morski
Aktualności

Na Morzu Północnym zatonął holenderski statek towarowy

Holenderski statek towarowy Helge zatonął w piątek rano u wybrzeży Danii po zderzeniu z inną jednostką, informuje dziennik „Algemeen Dagblad”. Załoga została uratowana przez duńską i norweską marynarkę wojenną.

Do zdarzenia doszło 37 kilometrów od Ringkyubing, u zachodniego wybrzeża Półwyspu Jutlandzkiego, relacjonuje „AD”.Helge zderzył się z płynącym do Estonii statkiem Wild Cosmos.

Jak wynika z informacji gazety, holenderska jednostka nabrała wody i zaczęła tonąć. Pogoda na Morzu Północnym była zła, z falami o wysokości 4-5 metrów, co nie pozwoliło na podjęcie próby ratowania statku.

W wyniku akcji ratunkowej, w której brało udział kilka statków oraz dwa helikoptery, uratowano siedmiu członków zatopionego statku. Nie ma doniesień o poważnych uszkodzeniach drugiej jednostki.

Duńskie media poinformowały, że kapitan Helge trafił do szpitala. Obecnie trwają ustalenia, czy w zatopionym statku nie było szkodliwych dla środowiska substancji.

Źródło: PAP Fot.: yt/Hovedredningssentralen Sør-Norge

Zobacz podobne

Kontrakt na systemy wyrzutni torpedowych Eurotorp MU90 dla fregat Miecznik

PL

BGK: potrzeba 600 mld EUR na infrastrukturę w regionie Trójmorza

AB

Obchody 83. rocznicy zakończenia bohaterskiej obrony Helu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie