Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Na koniec przyszłego roku cała droga Via Baltica będzie przejezdna

Na koniec 2023 roku cała droga Via Baltica będzie przejezdna – poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Via Baltice nikt nie dawał wiary. (…) Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa i na koniec 2023 roku cała ta droga będzie przejezdna” – powiedział w czwartek szef resortu infrastruktury na antenie TVP Info.

„Będziemy mogli wyjechać z Warszawy jadąc trasą na Białystok, czy w kierunku Białegostoku, w Ostrowi Mazowieckiej skręcamy w drogę ekspresową, dojeżdżamy do Łomży, dojeżdżamy do Ełku, dojeżdżamy do Suwałk, dojeżdżamy do Augustowa i czujemy się znakomicie stając na granicy państwa” – dodał.

Via Baltica to międzynarodowy korytarz transportowy łączący kraje bałtyckie z państwami Europy Zachodniej. W Polsce kluczowym fragmentem tego szlaku jest droga ekspresowa S61, która docelowo będzie mieć około 220 km długości i będzie prowadziła od węzła Ostrów Mazowiecka do Budziska. Kierowcy mogą już korzystać z blisko 160 km tej drogi. W Budowie jest jeszcze 55 km dróg i obwodnica Łomży.

W czwartek otwarto 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Via Baltica z Suwałk (Podlaskie) do granicy z Litwą w Budzisku.

Źródło: PAP Fot.: GDDKiA

Zobacz podobne

Gdańsk z Rekordem Guinnessa. Ile waży największa bryła bursztynu na świecie

BS

Unibaltic sprzedał swój najstarszy statek

BS

Wody Polskie: niepokoi spadek zainteresowania samorządów transportem wodnym

AB

1 komentarz

Rgbix45 23 grudnia 2022 at 09:42

Już dawno powinna być wybudowana. W końcu będzie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie