Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zawinął do południowokoreańskiego portu w Busan

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym przybył do portu w południowokoreańskim mieście Busan, poinformowała w piątek agencja informacyjna Yonhap.

Po raz pierwszy od prawie sześciu lat okręt podwodny sklasyfikowany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych jako „SSGN” lub okręt podwodny z pociskami manewrującymi zatrzymał się w Korei Południowej – czytamy w raporcie agencji informacyjnej Yonhap

Przybycie okrętu, zwraca uwagę Reuters, następuje po tym, jak Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwie rakiety krótkiego zasięgu ze swojego wschodniego wybrzeża i jest też następstwem nieudanej próby wystrzelenia satelity szpiegowskiego przez Pjongjang w zeszłym miesiącu.

W kwietniu prezydent Korei Południowej Yoon Suk Yeol i prezydent USA Joe Biden uzgodnili w Waszyngtonie „dalsze zwiększanie regularnej obecności aktywów strategicznych” na Półwyspie Koreańskim.

Przywódcy zgodzili się również, że okręt podwodny z pociskami balistycznymi (SSGN) Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych odwiedzi Koreę Południową, aby zademonstrować determinację Waszyngtonu do ochrony tego kraju przed atakiem Korei Północnej, wskazuje Reuters.

Źródło/PAP/fot.TVPInfo.pl

Zobacz podobne

Kraje bałtyckie zagrożone przez Rosję. „Litwa, Łotwa i Estonia całkowicie koncentrują się na bezpieczeństwie”

BS

Dwa nowe promy dołączą w przyszłym roku do floty bałtyckiej Stena Line na linii Gdynia- Karlskrona

BS

ORP Kondor wycofany z przetargu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie