Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Dobry czas dla stoczni Gryfia- wszystkie doki zajęte i nowy w budowie

Morska Stocznia Remontowa Gryfia pełna statków. Doki są zajęte przez masowce, kontenerowce i specjalistyczne statki offshorowe. W Gryfii prowadzona jest także największa inwestycja od 30 lat, to ósmy, największy dok, który będzie miał nośność aż 80 tysięcy ton.

Mimo trudnej sytuacji na rynku transportów morskich, Gryfia zdobywa zlecenia. „Armatorzy już pytają, kiedy będzie dostępny nowy dok” – mówi prezes Gryfii Krzysztof Zaremba.

– Gryfia ma taką renomę i wróciła do gry kilka lat temu na poważnie. To świadczy o dobrej kondycji firmy i o solidności marki. Pamiętajmy, świat armatorów, shippingowy, to mały świat. Tutaj wszyscy się wymieniają informacjami między sobą, gdzie warto robić. A stosunek ceny do jakości w stoczni Gryfia gwarantuje nam dużą przewagę konkurencyjną – tłumaczy Zaremba.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia remontuje rocznie od 100 do 120 statków. 

– Oby takie sytuacje trwały cały rok. Kundle szczekają, a Gryfia płynie stabilnym kursem. Mamy dodatnie wyniki finansowe za ostatnie dwa lata – z działalności podstawowej, jaką są remonty i przebudowy statków. To nas bardzo cieszy – dodaje Zaremba.

Zakład dalej montuje tzw. urządzenia do uzdatniania wód balastowych. Posiadanie tego typu urządzeń jest wymagane przez konwencje morskie. Dla stoczni to kolejne źródło dochodów.

źródło: tvp3 szczecin/ radio szczecin fot. MSR Gryfia

Zobacz podobne

Sejmowe komisje przyjęły projekt noweli ustawy o pracy na morzu

KM

Świetne wyniki finansowe Gryfii po pierwszym półroczu

KM

MMW: chcemy być dostępni dla każdego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie