Polski Portal Morski
Aktualności

Sanok będzie miał nowy most

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk stwierdził, że rządowy program Mosty dla regionów, to wsparcie dla samorządów, bez którego te nie poradziłyby sobie z realizację inwestycji. Wsparcie budowy nowej przeprawy mostowej w Sanoku przekroczy 70 mln zł – poinformował.

– Cieszymy, że dano nam szansę, a Polacy nam zaufali, aby realizować to czego nasi poprzednicy nie byli w stanie zrobić i to w tym wszystkim jest najważniejsze, konsekwentnie realizujemy nasz program – powiedział minister Adamczyk przed podpisaniem dokumentu potwierdzającego przekazanie rządowego wsparcia dla budowy nowego mostu.

Minister przyznał, że obecnie Podkarpacie jest jednym z największych placów budowy w regionie jeśli chodzi o inwestycje drogowe, co nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja, aktywność i poparcie parlamentarzystów zarówno polskiego Sejmu jak i europarlamentarzystów.

Adamczyk podkreślił, że realizacja rządowych programów nie byłaby możliwa gdyby nie współpraca rządu samorządów, gdyby nie to że z samorządy „chcą, mają odwagę podejmować trudne wyzwania i chcą to realizować z rządem Prawa i Sprawiedliwości”. – Bo rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera wszystkie samorządy bez względu na to, kto nimi zarządza, jakie ma poglądy – stwierdził szef resortu infrastruktury.

Program Mosty dla regionów potrwa do 2025 roku. Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na rządowe wsparcie. Dofinansowanie wynosi do 80 procent wartości inwestycji.

źródło/fot: polskieradio.24.pl

Zobacz podobne

Laboratorium PGNiG pomaga poprawiać efektywność energetyczną i tworzyć gospodarkę wodorową

BS

Torpedowce II Rzeczypospolitej

BS

Jedyna szansa dla Bałtyku – wszystkie ręce na pokład!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie