Polski Portal Morski
Aktualności

 ORP „Albatros” wśród laureatów konkursu „INNOWACJE DLA BEZPIECZEŃSTWA I OBRONNOŚCI” 2023

Już po raz piąty portal –mundurowy.pl zorganizował pod patronatem honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego  oraz  Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju konkurs „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”.

W konkursie udział biorą najciekawsze rozwiązania  opisane w wydawanym przez portal-mundurowy.pl katalogu: „Innowacje-Wdrożenia-Bezpieczeństwo-Obronność”.

W tym roku spośród 40 projektów opisanych w Katalogu,  Jury Konkursu wyłoniło 5 laureatów.

Wśród nich znalazł się niszczyciel  min  projektu 258 –  ORP „ALBATROS”.

Uroczystość wręczenia nagród  odbyła się 20 czerwca br. w Wojskowej Akademii Technicznej. W imieniu Remontowej Shipbuilding statuetkę oraz dyplom odebrał Koordynator Projektu 258, kmdr rez. Jacek Hamera, który w swym wystąpieniu zwrócił uwagę  między innymi na nowoczesne  i uniwersalne rozwiązania  zastosowane na okrętach typu Kormoran II, przystosowanych do operowania w warunkach realizacji obrony przeciwminowej.

Jest to już kolejne wyróżnienie, jakie otrzymała Stocznia za budowę i dostawę niszczycieli min typu Kormoran II.

W ubiegłym roku, podczas jubileuszowego,  XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego niszczyciel min ORP „Albatros” otrzymał Wyróżnienie  Specjalne Wiceprezesa Rady Ministrów,  Ministra Obrony Narodowej.

źródło/fot: remontowa shipbuilding

Zobacz podobne

Ukraina/ Szef państwowego operatora: czujemy się zdradzeni sytuacją wokół NS2

BS

Turystyczny sezon w Gdyni na plus

KM

PKN Orlen i Saudi Aramco analizują wspólne projekty petrochemiczne poza granicami kraju

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie