Polski Portal Morski
Aktualności

W Kołobrzegu powstała pierwsza biblioteka morska

W Kołobrzegu powstała pierwsza biblioteka morska, która obecnie czeka na wyposażenie regałów w książki. Projekt zrodził się podczas spotkania Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg z przedstawicielami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu, kiedy dyskutowano na temat możliwości zagospodarowania czasu wolnego żeglarzy wpływającym do poszczególnych portów.

Pomysł utworzenia biblioteki morskiej jest pomysłem prostym i nie narzuca dużych nakładów finansowych. Ponadto może być wspólnym projektem promocyjnym portów zrzeszonych w ramach Związku Małych Portów Morskich.

Wypożyczane książki żeglarze będą mogli oddać w miejscu, gdzie zostały książki wypożyczone lub w innych portach do których zacumują, a będzie znajdował się tam regał w ramach biblioteki morskiej. Pozwoli to też ocenić ruch migracyjny pomiędzy poszczególnymi portami. W przyszłości projekt można rozwijać, korzystając przy tym z różnych dofinansowań zewnętrznych.

źródło/fot: ZMPKołobrzeg

Zobacz podobne

Rozbiórka obiektów hydrotechnicznych w porcie w Świnoujściu- jest pozytywna decyzja Wojewody

PL

Budowa Morskiego Terminala Przeładunkowego przy Rafinerii Gdańskiej ruszyła pełną parą!

KM

Zima niestraszna pracom na Mierzei

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie