Polski Portal Morski
Aktualności

W Kołobrzegu powstała pierwsza biblioteka morska

W Kołobrzegu powstała pierwsza biblioteka morska, która obecnie czeka na wyposażenie regałów w książki. Projekt zrodził się podczas spotkania Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg z przedstawicielami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu, kiedy dyskutowano na temat możliwości zagospodarowania czasu wolnego żeglarzy wpływającym do poszczególnych portów.

Pomysł utworzenia biblioteki morskiej jest pomysłem prostym i nie narzuca dużych nakładów finansowych. Ponadto może być wspólnym projektem promocyjnym portów zrzeszonych w ramach Związku Małych Portów Morskich.

Wypożyczane książki żeglarze będą mogli oddać w miejscu, gdzie zostały książki wypożyczone lub w innych portach do których zacumują, a będzie znajdował się tam regał w ramach biblioteki morskiej. Pozwoli to też ocenić ruch migracyjny pomiędzy poszczególnymi portami. W przyszłości projekt można rozwijać, korzystając przy tym z różnych dofinansowań zewnętrznych.

źródło/fot: ZMPKołobrzeg

Zobacz podobne

Rząd o prawach pracowniczych marynarzy w razie napaści na statek

BS

Wody Polskie i PKP PLK podpisały porozumienie ws. mostu nad Regalicą

Autor

Włochy/ Władze: Nie wywoźcie piasku, kamyków i muszelek z plaż Sardynii

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie