Polski Portal Morski
Aktualności

Już jutro- wielkie otwarcie tunelu w Świnoujściu

Do otwarcia tunelu pod Świną pozostały już tylko godziny. Podwodna przeprawa, która na stałe połączy wyspy Wolin i Uznam zostanie udostępniona kierowcom już w piątek, 30 czerwca. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:30

Oficjalna część uroczystości otwarcia tunelu pod Świną to m.in. przecięcie wstęgi, poświęcenie tunelu i przemówienia zaproszonych gości.

Urząd przekazał, że po części oficjalnej, około godziny 14, prezydent Świnoujścia udostępni tunel do zwiedzania. Zaplanowany został zorganizowany bieg przez tunel oraz przejazd rowerzystów. Następnie, zainteresowanych zwiedzaniem mieszkańców i ich gości przewozić będą pojazdy turystyczne.

Mieszkańcy Świnoujścia i ich goście mogą wziąć udział w Rowerowej Masie Krytycznej przez tunel, planowany jest również bieg z udziałem zorganizowanej grupy biegaczy oraz zwiedzanie tunelu na pojazdach turystycznych. Już można zapisywać się na Rowerową Masę Krytyczną w tunelu pod Świną. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie OSiR Wyspiarz – www.osir.swinoujscie.pl.

Dla ruchu samochodowego tunel pod Świną ma zostać udostępniony w godzinach wieczornych.

Jeszcze dziś trwają ostatnie ćwiczenia m.in z udziałem straży pożarnej.

źródło: media / fot. KW PSP Szczecin

Zobacz podobne

Trzyosobowy zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwołany. Taką decyzję podjęła we wtorek Rada Nadzorcza spółki

KM

W Zatoce Gdańskiej trwają badania geofizyczne i geologiczne w ramach projektu FSRU

KM

Świnoujście: Marynarska bluza i listy znaleziony we wraku niemieckiego okrętu trafiły do Fortu Gerharda

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie