Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

XXI Regaty Unity Line. Ruszyło odliczanie do startu!

Emocjonująca przygoda na morskich falach zbliża się wielkimi krokami. XXI Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko odbędą się już w dniach 11-15.08.2023 r. Trwają ostatnie przygotowania!

Komandor regat, kpt. Paweł Hapanowicz, kładzie wyraźny nacisk na eliminowanie ryzyka i nowoczesne technologie. Jak sam mówi: „Mamy podział załóg na dwie grupy: pierwsza – wyrusza daleko w morze, a druga – ściga się na redzie. Dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo żeglarzy, więc w tym roku na trasie Extreme zdecydowaliśmy się na wyposażenie jachtów w urządzenia Yellow Brick tracker, pokazujące w czasie rzeczywistym pozycję jachtów, kierunek płynięcia i prędkość”.

Wokół Bornholmu, czyli trasa EXTREME

Długość tej trasy wynosi około 300 mil morskich i pokrywa się częściowo z kursami promów Unity Line. Jednostki wystartują w okolicach Stawa Młyny, czyli popularnego wiatraka, który znajduje się na końcu falochronu zachodniego w Świnoujściu. Da to okazję wszystkim kibicom do gorącego dopingu, zwłaszcza, że będzie to start pierwszego wyścigu w regatach.

Dzięki wspominanym trackerom, zmagania na Bałtyku obejrzymy na żywo! Podgląd dostępny będzie zarówno online na www.regaty-unityline.pl, jak i na specjalnym wyświetlaczu LCD przygotowanym przez organizatora regat.

Kto pierwszy pojawi się na mecie w Dziwnowie? Czas pokaże!

Świnoujście i Dziwnów, czyli trasa STANDARD

W ramach tej kategorii odbędą się:

  • Trzy wyścigi krótkie na redzie w Świnoujściu
  • Długi wyścig na trasie Świnoujście – Dziwnów
  • Trzy wyścigi krótkie na redzie w Dziwnowie

W zmaganiach będą uczestniczyć zawodnicy grup: KWR, ORC, OPEN, SAMOTNICY i OLDTIMER.

Co ważne, wyścigi krótkie w obu miastach z łatwością można obserwować z plaży. Warto więc przygotować aparaty, bo będzie się działo!

Ceremonia zakończenia

W poniedziałek, 14 sierpnia, poznamy wszystkie wyniki i – tym samym – zwycięzców poszczególnych kategorii. Z tej okazji Unity Line – sponsor tytularny – zaprosi uczestników na ceremonię zakończenia regat. Uroczysta gala z poczęstunkiem i wręczeniem nagród planowana jest na godzinę 17:00 w Marinie Dziwnów.

Wśród żeglarzy i żeglarek rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe ufundowane przez szczecińską firmę Skaut – właściciel sklepu internetowego SailStore.pl oraz stoczni Be Free Yard. Ponadto, sponsor regat przygotował trzy vouchery na rejsy promem Unity Line na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście.  Dwa z nich zostaną wylosowane przez uczestników regat, a trzeci będzie można wygrać w facebookowym konkursie na oficjalnym profilu zawodów: www.facebook.com/RegatyUnityLine.

W tym roku patronat prasowy nad wydarzeniem objął magazyn szczeciński PRESTIŻ. Cała relacja z regat będzie dostępna na stronie www.regaty-unityline.pl oraz na www.facebook.com/RegatyUnityLine.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wielkim żeglarskim święcie!

Źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Poziom napełnienia magazynów gazu w Polsce wynosi już 85 proc.

KM

Świnoujście. W 2024 roku z terminalu kontenerowego drogą ekspresową do granicy z Czechami!

AB

Prawdziwy kolos wśród kontenerowców! MSC odbrała największą jednostkę na świecie pod względem pojemności

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie