Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Grecki masowiec „Desert Virtue” w Szczecinie

55 tys. ton pszenicy załadował z portowego elewatora w Szczecinie grecki masowiec „Desert Virtue”

„Desert Virtue”, ma imponujące wymiary – długość wynoszącą 199,9 m, szerokość 32 m oraz zanurzenie 6,6 m.

Portem macierzystym „Desert Virtue” jest Pireus. Masowiec pływa pod grecką banderą i posiada na swoim kadłubie nazwę napisaną w języku greckim. To detaliczny element, który wyróżnia ten statek na tle innych jednostek pływających… Jednak warto zauważyć, że wymowa tej nazwy dla osób niewprawionych w język grecki mogłaby stanowić wyzwanie. „Desert Virtue” można przetłumaczyć jako „Siła Pustyni”. To wyraziste określenie nie tylko odnosi się do mocy samego masowca, ale również nawiązuje do symboliki pustyni jako miejsca surowego piękna i wytrwałości.

Tymczasem w trakcie bieżącej operacji załadunkowej, „Desert Virtue” będzie aktywnie zaangażowany w proces przemieszczania imponującego ładunku pszenicy. Jego zdolność przewozowa (nośność) wynosząca 63 553 DWT pozwala na transport dużej ilości towaru w jednym rejsie, co ma kluczowe znaczenie dla globalnej logistyki.

źródło/ fot. Infomare

Zobacz podobne

Iran zwolnił przetrzymywany od miesięcy tankowiec

MZ

Trwa II etap rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu.

AB

Na latarni morskiej w Świnoujściu załopocze potężna biało-czerwona flaga

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie