Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Szybkie łodzie motorowe na Łasztowni w Szczecinie

Spacerując wzdłuż malowniczych bulwarów Szczecina, można zauważyć szybkie łodzie motorowe pływające po rzece Odra, a także zacumowane w nowej miejskiej marinie North East Marina. Niektóre jachty i łodzie przyciągające uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów. To nie tylko niesamowity widok, ale także szansa na wspaniałą przygodę nad brzegiem Odry.

Łasztownia to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Szczecinie. Usytuowana nad brzegiem rzeki Odra, stanowi centrum wodnej rozrywki i rekreacji. To miejsce, które jest dostępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodych ludzi szukających rozrywki. Dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i przekonać się, jak to jest, gdy prędkość zaczyna grać pierwsze skrzypce, są możliwości wynajmu motorówek.

NOWA MIEJSKA MARINA
Otwarty w 2015 roku port jachtowy jest nowoczesny, funkcjonalny, ale także odwołuje się do tradycji morskich Szczecina. Położony w samym centrum miasta na dwóch wyspach: Łasztowni i Wyspie Grodzkiej, z których rozciąga się malowniczy widok na Wały Chrobrego. Choć umiejscowiony jest w sercu miasta, to pozostaje w bezpośredniej bliskości natury, gdyż otacza go obszar Natura 2000.

fot. Infomare

Zobacz podobne

W Lublinie rozpoczęło się II Forum Regionów Trójmorza

AB

MFW i Uniwersytet Oksfordzki uruchamiają platformę „PortWatch”

AB

Novatek wydłuża okres żeglugowy przez Północną Drogę Morską

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie