Polski Portal Morski
Aktualności

Dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej nie żyje

Dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej, admirał Wiktor Sokołow i ponad 30 innych oficerów zginęło w wyniku ukraińskiego ataku na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu.

Ekspert wojskowy, były pracownik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Iwan Stupak mówi, że to jest wyjątkowy dzień, ponieważ cała flota Rosji została bez kierownika i znajduje się w panice.

– Teraz nie ma głównego, który rządzi wszystkim. W trybie awaryjnym będą decydować w Sztabie Generalnym Rosji lub na Kremlu, jak zarządzać. Budynek nie zostanie odbudowany, nie ma komunikacji, nie wiadomo, w jaki sposób koordynować flotę Czarnomorską na morzu i na ziemi. Jest to bardzo ciekawa historia, że kraj, który w zasadzie nie ma własnej marynarki, unicestwił dowódcę floty wroga – ocenił Stupak.

Poza atakiem na budynek sztabu generalnego marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej Ukraina także zlikwidowała łódź podwodną i duży statek desantowy.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot.Defence.com

Zobacz podobne

Zwiększona liczba dostaw do Świnoujskiego gazoportu

BS

Opady burzowe i podtopienia. Aktualne informacje

KM

Edukacja morska od najmłodszych lat. Jest porozumienie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie