Polski Portal Morski
Aktualności Extra Historia Polska Morska TV

W ciągu 1 minuty dostarczyć „Sokoła” na miejsce

Trwa skomplikowana operacja transportu okrętu z PGZ Stoczni Wojennej, gdzie dotąd prowadzono podstawowe, wielkoskalowe prace przystosowujące okręt do nowej funkcji okrętu – muzeum. A gdybyb tak w ciągu 1 minuty dostarczyć „Sokoła” na miejsce! Chcielibyśmy! Dzięki Nava Engineering pokazujemy minutowy zwiastun symulujący jak to będzie po.

Sara Zdzitowiecka z Navy wyjaśnia: „jest to przelot po chmurze punktów, gdzie rysuje się trasa, którą przemierzy okręt w drodze do docelowej niecki ekspozycyjnej. Okręt został zeskanowany oraz zamodelowany 3D. Na filmie widać połączenie modelu 3D okrętu umieszczonego w chmurze punktów odtworzonego Bulwaru Nadmorskiego oraz terenu MMW. Chmura punktów powstała po zeskanowaniu tego terenu”.

Prawdopodobnie jutro (wtorek 21.11) od godz. 9.00 rozpocznie się akcja przenoszenia „Sokoła” na ląd. Okręt wraz z „wyposażeniem transportowym” waży ok. 360 ton, długość wynosi ok. 47,4 m, szerokość maks. 4,60 m

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przejęło Kobbena w lipcu 2020 r. i od tego czasu trwały prace w PGZ Stoczni Wojennej – oczyszczenie i zakonserwowanie kadłuba, wycięcie wejścia i wyjścia dla zwiedzających, pomalowanie kadłuba. Zdaniem z-cy dyrektora muzeum, nowy eksponat będzie gotowy do zwiedzania w czerwcu przyszłego roku.

Źródło Muzeum MArynarki Wojennej w Gdyni/PAP mat. filmowy NAVA Engineering.

Zobacz podobne

PGE Baltica zawarła umowę na przeprowadzenie badań geologicznych dla Baltica 1

KM

Grupa Lotos wdroży pilotaż instalacji filtracyjnej, innowacyjnej w skali świata

BS

Trzy pogłębiarki pracują przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie