Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

Nowy dok dla Gryfii jeszcze w tym kwartale

W najbliższych dwóch miesiącach zostanie zwodowany pierwszy blok nowego doku budowanego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Dok powstaje w miejscu, gdzie była pochylnia Odra Nowa. Buduje go Stocznia Szczecińska Wulkan. Będzie się składał z trzech bloków, które zostaną połączone na wodzie. W sumie nowy dok dla Gryfii będzie miał 235 metrów długości i 47 m szerokości.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia czeka na nowy dok – mówi Amarenda Roy z zarządu stoczni. Przyznaje, rok 2023 był bardzo udany dla stoczni.

– Z mojego punktu widzenia to był bardzo dobry rok. Mieliśmy dużo pracy, od początku roku prawie do końca. Jeśli chodzi o dok numer 5, to bym powiedział, że było 100% obciążenia. Nie miałem żadnych luzów. Plany wykonaliśmy nawet z nawiązką. Zobaczymy jaki będzie wynik, bo sama sprzedaż to nie jest wynik, są różne inne rzeczy, które muszę uwzględnić. Zakładam, że będzie dodatni wynik – mówi Roy.

Nowy dok ma być gotowy w tym roku.

źródło: Radio Szczecin / fot; archiwum

Zobacz podobne

Rok 2020 pod znakiem ofensywy inwestycyjnej w zespole portów Szczecin-Świnoujście

Autor

8 mln osób zagrożonych przez wyciek ropy z rdzewiejącego tankowca na dnie Morza Czerwonego

BS

Turyści chętnie oglądali w wakacje budowę drogi wodnej przez Mierzeję

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie