Polski Portal Morski
Aktualności

Polskie żeglarki w czwartej „10” w Argentynie

Polskie żeglarki plasują się po trzech dniach odbywających się w argentyńskiej miejscowości Mar del Plata mistrzostw świata w olimpijskiej klasie ILCA 6 w czwartej „10”. W stawce 102 zawodniczek z 47 krajów Wiktoria Gołębiowska zajmuje 31, a Agata Barwińska 38. lokatę.

Żeglarki podzielone są na dwie floty. Pierwszego dnia regat rozegrano jeden wyścig, drugiego trzy, dzięki czemu nadrobiono zaległości, ale trzeciego zawodniczki ponownie tylko raz stanęły na starcie.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), która była szósta, dzięki czemu awansowała z 47. na 31. pozycję. Spadek, z 30. na 38. lokatę, zanotowała natomiast Barwińska (MOS SSW Iława). Mistrzyni Europy (2021, 2022) oraz srebrna medalistka czempionatu globu (2021) dopłynęła na metę na 31. miejscu.

Ta impreza stanowi jednocześnie jedną z wewnętrznych kwalifikacji biało-czerwonych do igrzysk w Paryżu. Drugą będą lutowe mistrzostwa Europy w Atenach.

Pomimo słabszego występu, a takim z pewnością było zajęcie 27. lokaty, prowadzenie utrzymała trenowana przez Piotra Wojewskiego utytułowana Dunka Anne-Marie Rindom. Mistrzyni olimpijska z Tokio (2021) i brązowa z Rio de Janeiro (2016), a także trzykrotna mistrzyni świata wyprzedza aktualną wicemistrzynię olimpijską Szwedkę Josefin Olsson oraz Niemkę Julię Busselberg.

Regaty potrwają do środy, w planie jest 12 wyścigów, w tym kończący rywalizację podwójnie punktowany, tzw. medalowy, z udziałem 10 czołowych żeglarek. Tytułu broni Węgierka Maria Erdi, która jest szósta.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Ukraina/ Szef państwowego operatora: czujemy się zdradzeni sytuacją wokół NS2

BS

Szwecja/ Prokurator: wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek z zewnątrz

AZ

Gróbarczyk: nie zrobimy ani kroku wstecz ws. modernizacji Odry, przywołujemy niemiecką minister do porządku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie