Polski Portal Morski
Aktualności Inne Środowisko

Czy w Gryfinie powstanie promenada?

Rewolucja infrastrukturalna w centrum Gryfina? Chodzi o zagospodarowanie dziewięciu hektarów gruntów, na których od prawie dwudziestu lat nie inwestuje ich zagraniczny właściciel – mówi burmistrz Mieczysław Sawaryn.

– Kończymy negocjacje z firmą z Portugalii, która kupiła około 20 lat temu dziewięć hektarów gruntu między Laguną a Odrą. Chcemy te grunty przejąć od portugalskiego inwestora, który niestety z uwagi na zdrowie i okoliczności nie wykonał tego, do czego się zobowiązał. Mamy szansę przejąć ten grunt i będziemy przebudowywać całe centrum miasta – tłumaczy Sawaryn.

Po przebudowie tej części Gryfina, docelowo należy spodziewa się najazdu turystów niemal z całego województwa – dodaje Mieczysław Sawaryn. 

– Chcemy utworzyć promenadę z inwestycjami mieszkaniowymi, ale również rekreacyjnym w taki sposób, aby wokół obiektów sportowych stadionu miejskiego i Laguny powstały tereny rekreacyjne, marina, wypożyczalnia sprzętu wodnego, a nawet plaża miejska – podkreśla Sawaryn.

Ostateczne decyzje, dotyczące ewentualnego przejęcia terenu oraz jego rozbudowy, będą musiały być podjęte przez radnych Gminy Gryfino.

źródło: Radio Szczecin / fot. poglądowe, WIKIPEDIA

Zobacz podobne

Cenne wsparcie dla zachodniopomorskich spółek wodnych w regionie. Podpisano umowę między Wodami Polskimi a WFOŚiGW

AB

Polskie porty morskie wprowadziły drugi poziom zabezpieczenia

KM

Obrona Kępy Oksywskiej

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie