Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra

Międzynarodowa konferencja projektu eMSP NBSR

W dniach 31.01-01.02.2024 roku w hotelu Radisson w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja końcowa trzyletniego projektu eMSP NBSR (https://www.emspproject.eu/(link is external)) zorganizowana przez partnera wiodącego projektu, holenderską Agencję Przedsiębiorczości (Netherlands Enterprise Agency), przy współudziale Pracowni Polityki Przestrzennej Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W konferencji wzięło udział ponad 90 uczestników z krajów europejskich, w tym przedstawiciele administracji. Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wygłosił mowę powitalną, w której przedstawił również potencjał dydaktyczno-badawczy naszej Uczelni, związany między innymi z planowaniem obszarów morskich i rozwojem morskiej energetyki wiatrowej.

Podczas warsztatów oraz paneli zaplanowanych w programie, uczestnicy dyskutowali o rekomendacjach stworzonych w ramach projektu, jego wynikach, siostrzanych inicjatywach oraz dalszych wyzwaniach czekających europejskich planistów morskich.

W ramach konferencji zorganizowano również marketplace, na którym można było zapoznać się z innymi inicjatywami dotyczącymi planowania obszarów morskich.

Wydarzenie zwieńczyła wizyta uczestników konferencji w Europejskim Centrum Solidarności.

Źródło UMG

Zobacz podobne

Piękna Błyskawica powróciła!

BS

Pomorze Zachodnie technologiczno-energetycznym hubem Rzeczpospolitej!

AB

Port Gdańsk: Wolny Obszar Celny ma już 25 lat

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie