Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra

Międzynarodowa konferencja projektu eMSP NBSR

W dniach 31.01-01.02.2024 roku w hotelu Radisson w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja końcowa trzyletniego projektu eMSP NBSR (https://www.emspproject.eu/(link is external)) zorganizowana przez partnera wiodącego projektu, holenderską Agencję Przedsiębiorczości (Netherlands Enterprise Agency), przy współudziale Pracowni Polityki Przestrzennej Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W konferencji wzięło udział ponad 90 uczestników z krajów europejskich, w tym przedstawiciele administracji. Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wygłosił mowę powitalną, w której przedstawił również potencjał dydaktyczno-badawczy naszej Uczelni, związany między innymi z planowaniem obszarów morskich i rozwojem morskiej energetyki wiatrowej.

Podczas warsztatów oraz paneli zaplanowanych w programie, uczestnicy dyskutowali o rekomendacjach stworzonych w ramach projektu, jego wynikach, siostrzanych inicjatywach oraz dalszych wyzwaniach czekających europejskich planistów morskich.

W ramach konferencji zorganizowano również marketplace, na którym można było zapoznać się z innymi inicjatywami dotyczącymi planowania obszarów morskich.

Wydarzenie zwieńczyła wizyta uczestników konferencji w Europejskim Centrum Solidarności.

Źródło UMG

Zobacz podobne

Premier: ocaliliśmy rafinerię Orlen Południe

BS

„Paliwo przyszłości” w gdyńskim porcie

BS

Szef MON: rząd jest zdeterminowany, aby kontynuować długookresowe inwestycje w obronność

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie