Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

MOSG i COM-DKM o ochronie granicy na morzu

Cykliczne spotkanie Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirała SG Andrzeja Prokopskiego z Dowódcą Centrum Operacji Morskich – Dowódcą Komponentu Morskiego wiceadmirałem Krzysztofem Jaworskim, dotyczące współpracy w zakresie ochrony polskiej granicy na morzu, odbyło się 13 lutego w Gdyni.

W trakcie spotkania dokonano podsumowania i oceny realizacji współpracy MOSG i COM – DKM w 2023 roku oraz podpisano zaktualizowany „Plan współdziałania Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Dowódcy Centrum Operacji Morskich – Dowódcy Komponentu Morskiego w zakresie ochrony granicy państwowej na morzu”.

Obustronna współpraca pomiędzy MOSG a COM – DKM skupia się głównie na wymianie informacji oraz ścisłym współdziałaniu w przypadkach zaistnienia sytuacji kryzysowych, łącznie z wzajemnym udostępnianiem zasobów technicznych, współdziałaniu podczas prowadzenia działań SAR, a także organizacji wspólnych szkoleń i ćwiczeń, w tym doskonaleniu procedur powiadamiania i alarmowania o zagrożeniach na morzu, redach, kotwicowiskach i portach. Niezmiernie istotnym, szczególnie w ostatnim czasie aspektem przedmiotowej współpracy są działania w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej na morzu.

Źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Ogólnopolska Noc Biologów – już w piątek w uczelniach w całej Polsce

JK

Festiwal Filmów i Fotografii Morskiej w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

AB

Rusza rewitalizacja muru oporowego Twierdzy Wisłoujście

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie