Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

Francuska stocznia zbuduje kolejny wycieczkowiec dla Royal Caribbean Group

Znana francuska stocznia Chantiers de l’Atlantique z Saint-Nazaire zbuduje dla Royal Caribbean Group siódmy wycieczkowiec klasy Oasis. Jednostka wejdzie do eksploatacji w roku 2028. Pierwszy statek klasy Oasis zwodowano w 2008 roku w fińskiej stoczni Meyer Turku. Koszt budowy jednostki oszacowano na 1,5 mld. USD, co czyni ją najdroższym statkiem z historii żeglugi cywilnej. Statek może jednorazowo zabrać na pokład 6630 pasażerów i 2160 członków załogi.

– Z niecierpliwością czekamy na debiut statku Utopia of the Seas, który nastapi tego lata. Już marzymy o jego bliźniaczej jednostce i kolejnej budowie w niezwykle popularnej klasie Oasis – powiedział Jason Liberty, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group.

Wycieczkowce klasy Oasis mają ponad 360 metrów długości mają 16 pokładów. Do dyspozycji pasażerów są miedzy innymi: baseny, aquapark, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, pole golfowe, a nawet amfiteatr. Z siedmiu jednostek klasy Oasis, aż pięć powstało we francuskiej stoczni w Saint-Nazaire.

Po upadku polskich stoczni wielu stoczniowców znalazło pracę w zagranicznych firmach między innymi właśnie we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique w Saint-Nazaire.

źródło/fot: Infomare

Zobacz podobne

Gróbarczyk: otwarcie Kanału Żeglugowego to nowe możliwości rozwojowe m.in. dla Elbląga, Warmii

BS

Rozwój Portu Gdańsk a Nowy Polski Ład. Prezes Greinke: „To szansa na zmianę wręcz cywilizacyjną. Zyska cała Polska”

KM

Ruch w Porcie Szczecin!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie