Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Ważne

40 lat morskiego Zamościa!

Trwają obchody 40-lecia działalności morskiej w Zamościu i na Zamojszczyźnie. Liczne uroczystości upamiętniające jubileusz zaplanowano do października.

W lutym i marcu tego roku odbyły się spotkania z dziećmi z przedszkoli miejskich (nr 8 i 15) oraz zamojskich szkół podstawowych (nr 3 i 7) – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Polskiej Żeglugi Morskiej. – Spotkania zorganizowane były we współpracy z Książnicą Zamojską a główną bohaterką tych wydarzeń (oprócz dzieci) była matka chrzestna statku PŻM m/s „Ziemia Zamojska” Janina Gąsiorowska.

W typowy dla siebie, niezwykle barwny i ciekawy sposób, pani Janina opowiedziała dzieciom historię chrztu statku w Argentynie, mówiła o zaszczytnej funkcji matki chrzestnej, którą pełni, a także przypomniała wiele ciekawostek o morzu i pracy marynarzy.

Matka chrzestna zaprezentowała dzieciom wspaniałe pamiątki, rekwizyty, eksponaty oraz zdjęcia ze swoich licznych podróży – kontynuuje Gogol. – Dzieci słuchały opowieści z dużym zainteresowaniem i uwagą, a potem zadawały gościowi wiele pytań, Interesowały się życiempani Janiny,  jak i odbytymi przez nią podróżami.

Szczególną rolę w tworzeniu wspaniałych i pozytywnych uczuć dzieciaków do morza i marynarzy pełni koło ”Wilczków Morskich” pod troskliwą opieką pani Anny Stabińskiej. Koło znajduje się w Szkole Podstawowej nr.3 w Zamościu a dyrektorką placówki jest Maria Mołdoch. Z okazji 40-lecia „morskiego” Zamościa także i tam odbywały się niezwykle sympatyczne zajęcia młodych Ludzi Morza, w pięknej sali z nowym wystrojem.

Z kolei na święta majowe, na kotwicy na Rynku Solnym w Zamościu (dar Polskiej Żeglugi Morskiej), z udziałem dzieci, zawieszona zostanie „Gala Flagowa” – dodaje rzecznik prasowy PŻM.

Zakończenie uroczystości jubileuszowych planowane są na koniec września lub początek października, otwarciem Sali Morskiej.

PJ

Fot.: PŻM

Zobacz podobne

Minister Marek Gróbarczyk: Konsultacje społeczne dotyczące gospodarowania wodami i przeciwdziałania zagrożeniom są bardzo ważne!

AB

Gaz-System rozpoczyna procedurę Open Season ws. pływającego terminalu LNG w Gdańsku

BS

PKN Orlen zgłosił do UOKiK zamiar przejęcia PGNiG

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie