Polski Portal Morski
Aktualności

Tokio/żeglarstwo – Skrzypulec i Ogar nadal pierwsze po czterech wyścigach

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470 w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. W czwartek zajęły drugie oraz piąte miejsce i w klasyfikacji mają cztery punkty przewagi nad Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Czwarty wyścig był jak do tej pory najsłabszy w wykonaniu Polek. Zajęły piątą lokatę, ale rezultat ten jest póki co „odrzutką” i nie wlicza się do klasyfikacji. Przed zawodniczkami jeszcze sześć regularnych startów, plus medalowy podwójnie punktowany z udziałem czołowej „10”.

Zmienne szczęście miały też utytułowane Brytyjki. Najpierw były siódme, co spowodowało ich spadek poza podium, ale kolejny wyścig wygrały i wróciły na pozycję medalową. Teraz są drugie i tracą cztery punkty do Polek. Mają też jeden punkt przewagi nad Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retornaz – to, odpowiednio, złota i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, jednak obie płynęły wówczas z innymi partnerkami.

Dzień wcześniej w dwóch pierwszej wyścigach Skrzypulec i Ogar były najlepsze.

Kolejne dwa wyścigi zaplanowane są na 30 lipca.