Polski Portal Morski
Aktualności Extra

70-letni Brytyjczyk najstarszym wioślarzem, który samotnie przepłynął Atlantyk

70-letni Brytyjczyk Frank Rothwell został najstarszą osoba, która samotnie przepłynęła Atlantyk w wioślarskim wyścigu “The Talisker Whisky Atlantic Challenge”. Jego trasa wiodła z Wysp Kanaryjskich na karaibską Antiguę (4800 km). Dokonał tego w 56 dni, dwie godziny i 41 minut.

Brytyjczyk przyznał, że wiosłowanie było nudne, ale cieszył się nie tylko z dotarcia do mety. Udziałem w wyścigu zbierał fundusze na cele charytatywne, a konkretnie na walkę z Alzheimerem. Do tej pory udało mu się zebrać 883 tys. funtów i na tym nie koniec, bo wpłaty ciągle płyną. Rothwell spodziewa się, że w ten weekend kwota przekroczy milion funtów.

“Wioślarstwo jest nudne, naprawdę nudne, każde pociągnięcie takie samo. Nie spodziewałem się, że coś wygram, a byłem w połowie swojej grupy wiekowej – na czwartym miejscu. Ukończenie zawodów to dla mnie sukces” – powiedział dziadek trójki wnucząt, który już wcześniej wygrał wyścig życia +pokonując+ raka prostaty.

Na wybrzeżu karaibskiej wyspy na Rothwella czekała żona, z którą jest w związku od 50 lat.

źródło:PAP:zd: FB-Frank-Rothwells-Atlantic-Challenge

Zobacz podobne

PGE: farma wiatrowa Baltica 1 otrzymała warunki przyłączenia do sieci

Autor

Leonid Teliga w samotnym rejsie okrążył kulę ziemską

MZ

Port Gdynia: Załadunek dwóch generatorów na statek Tasmanic Winter

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie