Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Turystyka

Tunel pod Świną będzie nieczynny

W nocy z 25 na 26 lipca przez cztery godziny tunel pod Świną zostanie wyłączony z eksploatacji – poinformował świnoujski magistrat. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z przeprawy promowej Warszów. Powodem zamknięcia tunelu są przeglądy techniczne.

„Powody wyłączenia to wymiany oprawy oświetleniowej na wjeździe do tunelu po stronie wyspy Uznam, testy systemu nagłośnienia, czyszczenie i kontrola koszy kanalizacji deszczowej, kontrola pompowni oraz filtrów oraz przeglądy i konserwacja urządzeń oraz elementów tunelu” – przekazał Jarosław Jaz z Urzędu Miasta w Świnoujściu.

Pierwsze wyłączenie obiektu z eksploatacji zaplanowano w nocy z 25 na 26 lipca w godzinach od 00:00 do 04:00 (środa). Kolejne w noc z 27 na 28 lipca (z czwartku na piątek) w godzinach 23:30 do 01:30. Powodem drugiego wyłączenia będą testy ruchu wahadłowego oraz przeglądy i konserwacja urządzeń oraz elementów tunelu.

W czasie wyłączenia kierowcy mogą korzystać z przeprawy Warszów. Promy Bielik będą przewozić auta według obowiązującego rozkładu.

Przeprawa pod cieśniną Świny łączy wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. Kluczową dla mieszkańców inwestycję oddano do użytku 30 czerwca br.; koszt budowy tunelu przekroczył 900 mln zł.

Do momentu udostepnienia tunelu kierowcom, dostanie się do kurortu wymagało przeprawy promem, co często wiązało się z długim oczekiwaniem w kolejce. Obecnie przejazd tunelem o długości blisko 1,5 km trwa 2-4 minuty. 

źródło: PAP / fot. tunel-swinoujscie.pl

Zobacz podobne

Ireneusz Zyska: naszym celem jest produkcja zielonego wodoru

KM

Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m. Aktualne informacje

KM

Naukowcy pomogą rozwijać projekty na morzu. Instytucje z Pomorza włączają się w energetykę wiatrową

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie