Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa

Morskie dziedzictwo Szczecina, archiwalia i pamiątki przedsiębiorstw gospodarki morskiej w zbiorach Archiwum Państwowego w Szczecinie. To temat pierwszego spotkania Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. Archiwum Państwowe otrzyma we wtorek dokumenty związane z kapitanem Wiktorem Czappem – mówi Bartłomiej Sitarz z Archiwum Państwowego w Szczecinie.

– Chcielibyśmy się pochwalić naszym najnowszym nabytkiem, jest to spuścizna Kapitana Żeglugi Wielkiej, pana Wiktora Czappa, którą otrzymaliśmy w darze od niego w ostatnich miesiącach. Jest to bardzo bogata spuścizna przez kilkadziesiąt lat związanego z morzem, ze Szczecinem, wieloletniego pracownika Polskiej Żeglugi Morskiej – mówi Sitarz.

W Archiwum Państwowym będzie można także zobaczyć też czasopisma wydawane w Szczecinie, a dotyczące gospodarki morskiej – dodaje Bartłomiej Sitarz. – Będzie można tam usłyszeć na temat materiałów archiwalnych, jakie są przechowywane w Archiwum Państwowym w Szczecinie i które dotyczą przedsiębiorstw gospodarski morskiej Szczecina po roku 1945, takim jak Stocznia Szczecińska, Stocznia Remontowa Gryfia, Polska Żegluga Morska, port szczeciński, już nieistniejące przedsiębiorstwa ryboustwa dalekomorskiego – Gryf i Transocean.

Prelekcja połączona z prezentacją najnowszego nabytku odbędzie się we wtorek 12.09 o godzinie 14 w sali B. Tuhana-Taurogińskiego w Archiwum Państwowym w Szczecinie.

Kolejne spotkanie w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa poświęcone będzie willowej zabudowie szczecińskiej dzielnicy Łękno.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot.G.Fibas

Zobacz podobne

Litwa/ Gigantyczny reaktor dla instalacji hydrokrakingu w Orlen Lietuva dotarł do Możejek

AB

Kończy się budowa szalandy

KM

Senat za nowelą ustawy poprawiającą bezpieczeństwo żeglugi

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie