Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Kamień Pomorski będzie miał największą marinę żeglarską w Polsce

Marina docelowo przyjmie blisko tysiąc jednostek – zapowiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

To wspólny projekt Urzędu Morskiego oraz gmin Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin i Kamień Pomorski – dodaje wiceminister infrastruktury: – Samorządy porozumiały się w tym zakresie i podpisały taki list intencyjny. Jest obiecującym projektem, który ze wszech miar chcę wspierać.

Nowy projekt – pod nazwą Wolińska Pętla Żeglarska – spowoduje rozbudowę istniejącej infrastruktury – dodaje Marek Gróbarczyk. 

– Powstająca dopiero marina jest zaczątkiem stworzenia tej infrastruktury, przede wszystkim pod kątem dużej ilości jachtów, łódek, motorówek, żaglówek – wszystkiego co pływa. Tak aby to stało się atrakcyjne dla ludzi i żeby faktycznie ta turystyka wodna tutaj się rozwinęła – podkreśla Gróbarczyk.

Koszt utworzenia Wolińskiej Pętli Żeglarskiej to prawie 300 milionów złotych. Środki na realizację tej inwestycji pochodzić mają z funduszy europejskich.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: FB/Marina Kamień Pomorski

Zobacz podobne

Krajowy Program Żeglugowy do roku 2030 coraz bliżej

JS

Gróbarczyk: nie widzę ryzyka zmiany wartości kontraktu na przekop Mierzei Wiślanej

BS

Polska kadra oraz sztab trenerski i medyczny na igrzyska w Tokio

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie