Polski Portal Morski
Aktualności Historia Inne

Centrum Solidarności „Stocznia” przejmie historyczny budynek na przełomie roku

To dla nas ważny krok, ale teraz mnóstwo pracy przed nami – mówił w „Rozmowie pod Krawatem” w Radio Szczecin dr hab. Sebastian Ligarski, p.o. dyrektor Centrum Solidarności „Stocznia”.

We wtorek miejscy radni zdecydowali o przekazaniu świetlicy stoczniowej na rzecz centrum. To kolejny krok do tego, by to historyczne miejsce odzyskało blask.

Na razie powstają struktury centrum – mówił Sebastian Ligarski.

– Jeśli dobrze pójdzie, to na przełomie roku Centrum Solidarności Stocznia powinno wejść już w posiadanie budynku, a wtedy rozpoczniemy prace związane z projektami budowlanymi. To znaczy trzeba to wszystko najpierw zaktualizować, potem trzeba stworzyć projekt budowlany i trzeba będzie potem oczywiście starać się o fundusze – mówi Ligarski.

30 sierpnia 1980 r. w świetlicy stoczniowej strajkujący robotnicy podpisali z Komisją Rządową Porozumienia Sierpniowe. Powstanie nowej instytucji kultury było możliwe dzięki przejęciu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od miasta terenu i budynku, na którym znajduje się świetlica. Starania o to trwały 16 lat.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. https://przystanekhistoria.pl/pa2/

Zobacz podobne

Światowy Dzień Rybołówstwa

KM

Chrzest „Ocelota” i „Tarpana” w strugach deszczu

KM

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie