Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Nowy most w Wolinie coraz bliżej

To będzie najważniejsza operacja mostowa przy budowie drogi szybkiego ruchu S3. Chodzi o nasunięcie łuku na powstający obecnie most w Wolinie.

Operacja ta przewidziana jest w lutym przyszłego roku – mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. Dodaje, że kluczowym jest jednak powstanie budowanego obecnie przęsła wschodniego.

– To przęsło też musi zostać wybudowane po to, aby mógł być nasunięty łuk tego nowego mostu. Ten łuk będzie powstawał inaczej niż to było podczas budowy obwodnicy Wolina. Tam ten łuk był montowany z barek. Natomiast ten będzie praktycznie w całości zmontowany na lądzie i stąd na sunięty na tą część nurtową – mówi Grzeszczuk.

Nowy most w Wolinie wraz z estakadami dojazdowymi, będzie miał ponad kilometr długości. Udostępniony kierowcom zostanie prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

Inwestycja ta jest w ramach budowy trasy S3 Świnoujście-Troszyn. Początkiem drogi ekspresowej będzie rondo na wyjeździe z tunelu w Świnoujściu, połączy się z obecną obwodnicą Troszyna. Dobudowana zostanie dwupasmowa jezdnia. Modernizacja S3 ma się zakończyć w połowie 2024 r. i ma kosztować blisko 700 mln zł.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. GDDKiA

Zobacz podobne

ORP CZAJKA w ćwiczeniu OCEAN 2020

BS

Zbigniew „Baca” Żochowski upamiętniony

JJ

Port Kołobrzeg: Trwają prace pogłębiarskie prowadzące do Portu Jachtowego

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie