Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medalotwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie FormulaKite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.

Regaty odbyły się w chińskim Shenzhen. Mistrzami Azji i Oceanii zostali reprezentanci Chin – Qibin Huang wśród mężczyzn i Jingyue Chen wśród kobiet. Julia Damasiewicz pływała bardzo stabilnie przez całe regaty i nie zaliczyła większych wpadek. W serii kwalifikacyjnej rozegrano 12 wyścigów, z których Polka aż 8 ukończyła w pierwszej trójce. Serią tą zdominowała późniejsza mistrzyni Jingyue Chen, która oddała rywalkom tylko cztery wyścigi. Julia Damasiewicz z drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej awansowała bezpośrednio do wyścigu finałowego.

– Ostatnie tygodnie bardzo solidnie przepracowałam na zgrupowaniu w Tarifie. Treningi przyniosły pożądany efekt w Chinach. Mistrzostwa Azji i Oceanii były silnie obsadzone. Z pierwszego dnia regat nie byłam za bardzo zadowolona, ale w kolejnych wyścigach wyciągnęłam wnioski z popełnionych błędów i żeglowałam w ścisłej czołówce. W fwyścigu finałowym popełniłam drobne błędy, które zaważyły na tym, że z Chin wyjeżdżam z brązem, choć miałam ochotę na więcej. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i jest to dobry prognostyk przed finałem Pucharu Świata, w którym wystartuję już za kilka dni – mówi Julia Damasiewicz.

Finał Pucharu Świata KiteFoil World Series odbędzie się w chińskim Zhuhai w dniach 29 listopada – 3 grudnia. Julia Damasiewicz zajmuje w klasyfikacji cyklu 3 miejsce. Na 9 miejscu wśród mężczyzn plasuje się Jan Koszowski.

Wyniki Mistrzostw Azji i Oceanii: www.formulakite.org

Źródło PZŻ

Zobacz podobne

Naimski: Baltic Pipe ma wymiar gospodarczy, ale i polityczny

BS

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

BS

Baltic Pipe wypełniany gazem

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie