Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

Polska Grupa Zbrojeniowa przystępuje do ASD

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. przystąpiła do stowarzyszenia Aerospace, Security and Defense Industries Association of Europe z siedzibą w Brukseli. Pozwoli to spółce promować interesy przemysłu obronnego w dialogu z instytucjami Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie ASD reprezentuje ponad 4 000 firm, aktywnie wspierając konkurencyjny rozwój sektora obronnego w Europie i na świecie. Ma bezpośrednich członków, działających w 19 krajach, w tym ponad 40 dużych firm europejskich i stowarzyszeń krajowych. Prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek został zgłoszony jako reprezentant spółki do zarządu ASD oraz pełnienia funkcji dyrektora stowarzyszenia, natomiast Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A., do pełnienia funkcji stałego zastępcy reprezentanta spółki z prawem głosu.

– Polska Grupa Zbrojeniowa funkcjonuje w swoim obecnym kształcie zaledwie od dekady. Ale już teraz jesteśmy liczącym się partnerem i uczestnikiem łańcuchów dostaw dla wszystkich globalnych graczy z naszego sektora. Wojna na Ukrainie sprawiła, że na forum Unii Europejskiej zmienia się podejście do kwestii współpracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i obronności. Przystępując do ASD nie tylko potwierdzamy coraz silniejszą pozycję polskiej zbrojeniówki na kontynencie europejskim, ale przede wszystkim otwieramy sobie nowe możliwości do dialogu z innymi podmiotami oraz zwiększamy szanse na udział w dużych wieloletnich programach realizowanych przez podmioty zrzeszone w ASD, które w swojej działalności korzystają m.in. ze środków unijnych – powiedział Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A.

ASD koncentruje się na zagadnieniach związanych z lotnictwem cywilnym, obronnością, bezpieczeństwem i przestrzenią kosmiczną. Stowarzyszenie jest zaangażowane w utrzymanie i rozwój konkurencyjnego sektora. Aby osiągnąć ten strategiczny cel, ASD analizuje, formułuje i ustala stanowiska polityczne dla przemysłu w kluczowych strategicznych kwestiach sektorowych, współpracując z przemysłem i instytucjami UE w zakresie szeregu zmian rynkowych i projektów badań technologicznych. ASD koordynuje również europejską i międzynarodową politykę, komunikację, analizy i zapewnia wsparcie w zakresie wymagań i potrzeb swoich członków, oferując im najlepsze możliwości nawiązywania kontaktów i rozwoju w danym sektorze.

źródło: PGZ / fot. MON

Zobacz podobne

Siedem podmiotów zainteresowanych zainwestowaniem w PG Eksploatacja S.A.

KM

Widoczne postępy przy przebudowie mostu nad Regalicą

KM

Spółka Polskie Promy przygotowuje się do podpisania kontraktu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie