Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Inne Stocznie

Stocznia Szczecińska „Wulkan” wspiera edukację

23 lutego 2024 roku Stocznia Szczecińska „Wulkan” gościła uczniów z Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. To była wyjątkowa okazja dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi technikami spawalnictwa.

Podczas wizyty goście mieli możliwość zapoznania się z całym procesem technologicznym. Pracownicy Stoczni oprowadzili ich przez różne etapy produkcji, rozpoczynając od wstępnej obróbki blach i profili.

Kolejnym ważnym etapem w ich podróży po naszym zakładzie było poznanie wydziału prefabrykacji konstrukcji stalowych. Tutaj uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się bliżej etapom prefabrykacji konstrukcji stalowych, co stanowiło cenne uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobywanej w szkole.

Nie mogło oczywiście zabraknąć również wizyty w Ośrodku Czyszczenia i Malowania. Ta część wizyty pozwoliła uczestnikom lepiej zrozumieć procesy końcowe w produkcji oraz zobaczyć, jak Stocznia dba o jakość i wykończenie konstrukcji.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy być częścią edukacyjnego procesu naszych gości. Mamy nadzieję, że ta wizyta była dla nich inspirująca i pozwoliła urealnić wyobrażenie o procesie produkcyjnym w rzeczywistej przestrzeni produkcyjnej. Serdecznie zapraszamy do ponownego odwiedzenia infrastruktury Stoczni, aby kontynuować tę owocną wymianę wiedzy i doświadczeń!

źródło/ fot: Stocznia Wulkan

Zobacz podobne

Ruszają przygotowania do pierwszego etapu realizacji promów

BS

31 lat temu zatonął prom Jan Heweliusz

AB

Akademia Morska w Szczecinie zbiera pieniądze dla studentów z Ukrainy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie